Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Uczniowie siódemki biorą udział w warsztatach muzealnych

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 06 listopad 2017 13:54

Nasza szkoła od lat współpracuje z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. W bieżącym roku szkolnym jesteśmy partnerami w realizacji projektu pt.: „Kulturotwórcze znaczenie jarmarków i targów na Sądecczyźnie – badania i popularyzacja”. 

Projekt finansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach realizacji tego projektu uczniowie klasy VIb uczestniczyli w warsztatach na temat „Mody wiejskiej i miejskiej”.

Na początku zwiedzili wystawę strojów lachowskich zarówno kobiecych jak i męskich i wysłuchali pogadanki na ten temat. Zajęcia warsztatowe poświęcone sztuce  szycia, wzornictwa, wykroju opisujące modę z terenów zachodniej Galicji. Uczestnicy warsztatów poznali historię mody z tego okresu, zobaczyli przykładowe formy, kroje, materiały jakie wykorzystywano  do tworzenia ubrań. Ich zadaniem było własnoręczne przygotowanie szablonu, wykonanie lalki i w oparciu o zdobytą wiedzę podczas zwiedzania wystawy strojów, przygotowanie własnych elementów ubioru. Wszystkie ubrania  powstawały z tkanin, kartonów, papieru, włóczki. Uczniowie świetnie sobie poradzili z zadaniem. Lalki – Sądeczanki były naprawdę wspaniałe.

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.