Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.10.2021
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2021/2022
Spacer po szkole

Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: piątek, 26 listopad 2021 11:47

Dnia 19 XI odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, zorganizowany w celu upamiętnienia 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział jedenaścioro przedstawicieli klas IV – VIII.

Komisja Konkursowa w składzie: Iwona Król, Urszula Sarota i Elżbieta Siemieniewska – Kubiak następująco oceniła występy młodych recytatorów: 

 

Czytaj więcej...

Uroczyście złożyli ślubowanie

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: czwartek, 18 listopad 2021 06:49

Dnia 10 listopada pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. 

To była wspaniała ceremonia i ogromne przeżycie dla wszystkich dzieci i ich rodziców.

 

 

Czytaj więcej...

Święto Komisji Edukacji Narodowej

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: wtorek, 02 listopad 2021 22:23

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie z klasy 3a pod opieką pani Ewy Mróz-Kmieć i uczniowie z kl. 6c wraz z wychowawczynią panią Lidią Jurek zaprezentowali krótki program artystyczny pt. „Szkoła na wesoło”. Oprawę muzyczną przygotowała i poprowadziła pani Edyta Bacia. Dekorację przygotował pan Marek Pawłowski.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas ósmych do Auschwitz-Birkenau

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 18 październik 2021 19:26

5 października wszystkie klasy ósme odbyły wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Było to bardzo istotne dla nas wydarzenie. Każdy chociaż na chwilę ucichł, widząc z okna autokaru mury tego cmentarzyska. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa stanęliśmy przed bramą, przez którą przeszło miliony zabitych w tym miejscu ludzi. „Arbeit macht frei” – praca czyni wolnym. Znaczenie ironicznego napisu aż kipi okrucieństwem. Niestety w obozie praca nie uwolniła nikogo. Szliśmy tą samą ścieżką co miliony więźniów co jakiś czas wchodząc do niektórych baraków. W jednym z nich znajdowały się prywatne rzeczy dorosłych i dzieci torturowanych i zabijanych w Auchwitz. Walizki, protezy, okulary, wazy. Jedne czarne, pogięte oprawki reprezentują jedno życie zakończone wyłącznie przez bestialstwo człowieka. Te wydarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca, między tymi murami nie powinno być cmentarza, okazuje się jednak, że jesteśmy w stanie z pełną świadomością stworzyć piekło dla kogoś innego. Zapamiętamy tę lekcję na długo, ale to dobrze, ku przestrodze.

Marta Puchowska 8D

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 04 październik 2021 18:36

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a więc tego dnia ósmoklasiści odwiedzili swoich młodszych kolegów, by przeczytać im ulubione baśnie. I choć historię Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki czy Złotowłosej każdy zna doskonale z filmowych adaptacji, to buzie zasłuchanych dzieci pokazują, że głośne czytanie ma moc!

Czytajmy więc: duzi małym, starzy młodym, rodzice dzieciom. A dzieci niech czytają… innym dzieciom!

Czytaj więcej...

Wśród szczytów gór i partyzanckich opowieści

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: sobota, 02 październik 2021 20:14

Dnia 23 września klasa 8c wraz z wychowawcą uczestniczyła w rajdzie na Halę Łabowską. Nasza wyprawa związana była z 42. Zlotem im. mjra Juliana Zubka „Tatara”.

W pięknych okolicznościach przyrody mieliśmy możliwość poznać historię partyzantów i wziąć udział w Patriotycznej Uroczystości pod Pomnikiem Partyzantów 9. Kompanii 3. Batalionu I Pułku Strzelców Podhalańskich.

Naszych trzech kolegów Jan Chwastek, Bartosz Ślęzak i Patryk Przepiórka wzięli udział w biegu na orientację. Ich kondycja i wiedza pozwoliła im na zajęcie 2. miejsca i otrzymania ciekawych nagród.

Czytaj więcej...

Rajd klas czwartych

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 22 wrzesień 2021 19:47

16 września 2021 r. uczniowie klas IV uczestniczyli w pieszym rajdzie na terenie rezerwatu przyrody „Wąwóz Homole”. Opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele oraz przewodnicy górscy. Pogoda dopisała, a po trudach górskiej wędrówki zatrzymaliśmy się na pięknej polanie widokowej, skąd można było podziwiać pejzaż Małych Pienin. Nie zabrakło tradycyjnej pieczonej kiełbaski.

Czytaj więcej...

Rajd klas piątych w Małe Pieniny

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 22 wrzesień 2021 19:35

W środę 15 września uczniowie klas piątych wyruszyli na wycieczkę - Małe Pieniny „Wąwóz Homole”’. Wyjazd rozpoczął się o godzinie 8:00. Po przyjeździe do Jaworek, uczniowie udali się na Polanę Bukowinkę idąc szlakiem Wąwóz Homole.

Pogoda była piękna, słoneczko przygrzewało, można było jeszcze poczuć letni klimat, jak również podziwiać początki złotej polskiej jesieni. Kiedy wszyscy dotarli na miejsce, był czas na odpoczynek. Uczniowie z zadowoleniem kupowali pamiątki, grali w różne plenerowe gry oraz bawili się na trampolinach i w małpim gaju. Po świetnej zabawie rozpoczęło się ognisko. Każdy zjadł smaczną kiełbasę. 

Czytaj więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


O egzaminie Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.