Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 05.09.2023
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2023/2024
Spacer po szkole

Aktualności

Lidl – Szkoły Pełne Talentów

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2023 20:22

Informujemy, że nasza Szkoła bierze udział w akcji Lidl – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.

WPROWADŹ TALENCIAKA: https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040008885 lub przynieś kupon do sali nr 4 w naszej szkole.

Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły.

Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę.

Z góry dziękujemy za każdego TALENCIAKA!

Witamy w anielskiej szkole - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2023 20:15

Czy do naszej szkoły chodzą anioły? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć osobiście każdy z nas. Klasy 7d i 5b postarały się wprowadzić nas w szkolną atmosferę, pokazując walkę aniołów i diabłów o duszę Bolusia.

Mogliśmy zapoznać się z typami uczniów: od Odpisywacza Zawziętego, Drzemacza Lekcyjnego, Pacusia Szlachetnego po Klikacza Niezwyciężonego. Zajrzeliśmy też do pokoju nauczycielskiego, by z perspektywy belfrów popatrzeć na uczniowski świat. Finałowa piosenka „Do góry , do góry”, zaśpiewana z dodatkiem kolorowych balonów i baniek mydlanych, miała nas zachęcić do działania i pozytywnego patrzenia na świat.

Czytaj więcej...

Pamiętamy... 84. rocznica wybuchu II wojny światowej

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2023 20:11

Uczniowie naszej szkoły brali udział w oficjalnych obchodach 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu. Chłopcy uczestniczyli w oprawie mszy św., a Julka Petryszak zaśpiewała psalm.

Krótkim montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Elżbietę Wańczyk i p. Edytę Bacię sprawili, że można było wrócić pamięcią do tragicznego września 1939 w kraju i na Sądecczyźnie. Całość prowadzili Jakub Kęska i Adam Pacholarz (7d). Wzruszające wiersze w wykonaniu Julii Wysowskiej, Leny Iljuczonek i Zofii Cebuli (8a), a także piosenki, np. „Taki kraj” zaśpiewany przez Martę Zarębę (6b) i „Wolność” Marka Grechuty w wykonaniu Gabrysi Baci (5a), dały szansę uzmysłowienia nam jak cenny i niezastąpiony dar otrzymaliśmy dzięki poświęceniu innych osób:

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: piątek, 25 sierpień 2023 18:11

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września (poniedziałek) na boisku sportowym ze sztuczną nawierzchnią wg następującego porządku:

 • godz. 9:00 - klasy 1-4 oraz oddziały zerowe,
 • godz. 10:00 - klasy 5-8.

W razie deszczu rozpoczęcie roku wg następującego porządku:

 • godz. 9:00 - klasy 1, 2 oraz oddziały zerowe,
 • godz. 10:00 - klasy 3, 4, 5,
 • godz. 11:00 - klasy 6, 7, 8.

Msza święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (kolejowy) w niedzielę 3 września o godz. 11:00.

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 10 lipiec 2023 15:34

W piątek 23 czerwca br. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klas 2a, 4d, 6b zabrali nas pociągiem w wakacyjną podróż. Zanim jednak to się stało, krótko opowiedzieli co robili na lekcjach matematyki, j. polskiego, muzyki itd.

Na koniec apelu pan dyrektor zabrał głos i życzył wszystkim udanych, i bezpiecznych wakacji.

Akademię przygotowały panie: Jolanta Łabuda i Małgorzata Salamon, a o oprawę muzyczną zadbała jak zwykle p. Edyta Bacia.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 03 lipiec 2023 21:37
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają w czwartek 6 lipca 2023 r. Będzie je można odebrać w szkolnym sekretariacie od godziny 12:00.

Nowy numer gazetki Przerwa

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 03 lipiec 2023 21:22

Drodzy Uczniowie!
Właśnie za Wami pierwszy tydzień wakacji. Mamy nadzieję, że po roku intensywnej pracy wykorzystacie ten czas w dobry sposób. Zachęcamy Was do przeczytania kolejnego przedwakacyjnego numeru gazetki „Przerwa”. Będzie można powspominać co wydarzyło się w ostatnim półroczu. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Redakcja gazetki szkolnej „Przerwa” i jej opiekun Małgorzata Janisz

 

Odkrywamy skarby Małopolski - wycieczka Kraków – Ojców 6D

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 03 lipiec 2023 21:20

W dniach 15-16.06.2023 r. klasa 6d miała okazję podziwiać uroki magicznego Krakowa, a także ruszyć szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Wawel, mogliśmy na własne oczy zobaczyć te zabytki, o których uczyliśmy się na lekcji historii, czy które malowaliśmy w ramach zajęć plastycznych. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, widzieliśmy dziedziniec Collegium Maius, najstarszej polskiej uczelni - Akademii Krakowskiej, obecnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzaliśmy też podziemia krakowskich Sukiennic i podziwialiśmy wiele interaktywnych instalacji, a także widok kościoła Mariackiego spod fontanny. Popołudnie kończyliśmy w lustrzanym labiryncie w House of Attraction, gdzie poza tym mogliśmy zobaczyć pokój nieskończoności, odbyć podróż kolejką górską w 3D, zobaczyć krótki film w kinie 7D, przejść przez labirynt laserowy oraz labirynt na taśmie. Było dużo zabawy i śmiechu. Największą atrakcją dla klasy oczywiście był nocleg. Wszyscy starali się być cicho i grzecznie w swoich pokojach, niemniej jednak na śniadaniu kolejnego dnia nie wyglądali na wyspanych😊A musieli zebrać siły, by zwiedzać Jaskinię Łokietka, Bramę Krakowską, ruiny zamku w Ojcowie. Potem przejechaliśmy w stronę Pieskowej Skały i oczywiście Maczugi Herkulesa. W drodze powrotnej mieliśmy czas na posiłek. Podróż do domu trwała nieco dłużej , gdyż utknęliśmy na autostradzie w korku spowodowanym wypadkiem. To jednak nie popsuło atmosfery w autokarze, gdyż my ze sobą się nie nudzimy😊Graliśmy w mafię, graficzne kalambury, nie mogło też zabraknąć piosenek😊

Czytaj więcej...

Spotkanie z ratownikami

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 21 czerwiec 2023 21:02

W dniu 14.06.2023r. w naszej szkole gościliśmy ratowników panią Klaudię Oleksy i pana Lecha Zwolińskiego. Przeprowadzili dla klas trzecich warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wytłumaczyli dzieciom, na czym polega ich praca, omówili różnego rodzaju wypadki, na które narażeni są ludzie. Następnie dzieci mogły oglądnąć wnętrze karetki z firmy HELP-MED i zapoznać się ze sprzętem medycznym.

Dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.

Czytaj więcej...

Stypendium za wyniki w nauce

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 21 czerwiec 2023 20:55

Stypendium za wyniki w nauce będzie wypłacane w sekretariacie szkoły w dniach: 22.06.2023 r. (czwartek) w godz. 12:00 - 16:00 i 23.06.2023 r. (piątek) w godz. 8:30 - 13:00.

Po odbiór stypendium należy zgłosić się z rodzicem/opiekunem prawnym.

Dostępna szkoła

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.