Wyniki XXII edycji konkursu historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”

• Opublikowano: sobota, 24 czerwiec 2023 18:46

Dnia 15 czerwca 2023 r. w Domu Gotyckim przy ul. Lwowskiej 3 w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród w XXII edycji konkursu historycznego „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”. Głównym celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy historycznej wśród młodzieży, a szczególnie zagadnień dotyczących historii i tradycji naszego miasta i regionu w okresie od II poł. XIX w. do czasów współczesnych oraz osób zasłużonych dla Sądecczyzny. Uczestnicy przygotowywali pracę konkursową w wybranej kategorii: praca pisemna, praca audiowizualna, prezentacja multimedialna.

W kategorii praca pisemna I Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego i tytuł laureata otrzymała nasza uczennica:

• Maja Byrczek, klasa VI d, Opiekun merytoryczny – Elżbieta Wańczyk, Tytuł pracy: „Irena Styczyńska – pierwsza dama królewskiego grodu”.

W kategorii praca audiowizualna II NAGRODA i tytuł laureata otrzymała:

• Juia Petryszak, klasa VII a, Opiekun merytoryczny – Elżbieta Wańczyk, Tytuł pracy: „Akcja szpital”.

Wyróżnienie i tytuł laureata uzyskali uczniowie:

• Piotr Ledniowski, klasa Va, Opiekun merytoryczny – Elżbieta Wańczyk, Tytuł pracy: „ Roman Sichrawa – być jak sokół”.
  • Kataryzna Potok, klasa  VId, Opiekun merytoryczny mgr Elżbieta Wańczyk, Tytuł pracy: „Nowy Sącz i Sądecczyzna od II poł. XIX w. do współczesności – ludzie, wydarzenia, fakty. Nikifor marzyciel”.

Wyróżnienie i tytuł finalisty uzyskał uczeń:

• Jakub Bączek, klasa VI c, Opiekun merytoryczny - Katarzyna Popiela, Tytuł pracy: ”Nikifor Krynicki – biedny w słowach.”

Gratulujemy uzyskanych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów dydaktycznych.