Wizyta prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej z zaproszonymi gośćmi w naszej szkole

• Opublikowano: środa, 20 grudzień 2023 08:43

W dniu 11.12.2023r. z wizytą do naszej szkoły przyjechała z Warszawy, pani profesor dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska. W zajęciach pokazowych, a potem w spotkaniu w sprawie zaangażowania się w Nowosądeckim Projekcie Edukacyjnym brali udział zaproszeni goście:

Wśród nich znaleźli się:

• nauczyciele akademiccy Politechniki, decyzją Rektora Politechniki Krakowskiej prof. A. Szarta: dr Anna Bystroń, dr Magdalena Gruch, dr Beata Strychacz-Szemberg dr Mariusz Jużyniec;
  • Fundację NEWAG reprezentowali: Joanna Fryzowicz – Przewodnicząca Fundacji, Zbigniew Konieczek – Prezes Grupy NEWAG;
  • z Władz Oświatowych Nowego Sącza obecni byli: Magdalena Majka – V-ce Prezydent Nowego Sącza, Ilona Kronenberger - Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania w Nowym Sączu;
  • udział w spotkaniu wziął również pan dyrektor naszej szkoły, mgr inż. Mariusz Horowski.

Pani Profesor chciała zaobserwować efekty pracy uczniów klasy 3b i 2b, które uczestniczą w realizacji innowacyjnego projektu edukacji matematycznej, realizowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza, we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Fundacją NEWAG.

Autorski program Pani Profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej nosi nazwę: „Rozwijanie uzdolnień matematycznych w przedszkolach i szkołach podstawowych, w ramach innowacji pedagogicznych w wybranych placówkach edukacyjnych”.

Jest on w taki sposób opracowany, aby umożliwić dziecku sukces w nauce szkolnej, minimalizując niepowodzenia podczas procesu uczeniu się matematyki. Ta metoda pracy jest jedną z form aktywizujących, dostarczających dziecku wiedzę matematyczną, w sposób zabawowy i twórczy. Treści zaś są dostosowane do wieku i poziomu rozwoju umysłowego dzieci w edukacji wczesnoszkolnej.

Nauka matematyki, ciągle monitorowana, daje bardzo dobre wyniki. Pani Profesor i zaproszeni goście chwalili uczniów za efekty ich pracy oraz docenili  wkład pracy nauczycieli. Zajęcia w tym dniu dla zaproszonych gości poprowadziły: p. mgr Katarzyna Matykiewicz-Mleczko i p. mgr Agnieszka Mikulec.