obowiązuje od 01.04.2022
Rekrutacja 2022/2023

Program edukacyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”

• Kategoria: Realizowane programy
  • Opublikowano: piątek, 11 listopad 2016 14:52

Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy Ratować” to ogólnopolska akcja pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja skierowana jest do uczniów klas młodszych. Uczniowie biorą udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy. Poznają podstawowe czynności ratujące życie. Uczniowie uczą się udzielania pierwszej pomocy począwszy od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Program szkolenia obejmuje m. in. naukę dotycząca bezpieczeństwa, sprawdzania przytomności, wezwania pomocy – nr alarmowe, udrażnianie dróg oddechowych, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, pozycja boczna.

Dzięki materiałom dydaktycznym, które otrzymują uczniowie, mogą uczyć swoich bliskich w domach. Szkolenie ma głównie charakter zajęć praktycznych. Zaś po ich opanowaniu uczniowie zdają egzamin i otrzymują Certyfikat Ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy.

Szkoła otrzymała nieodpłatnie zestaw instruktażowy, składający się z 1 dużego fantomu i czterech małych; zestawu metodycznego dla nauczycieli z płytami DVD; pakietu dla każdego ucznia; tablice poglądowe, filmy DVD.

Program realizują panie: K. Matykiewicz i M.Salamon

angielski online dla dzieci z Edoo.pl