Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

CODE WEEK - Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: środa, 24 październik 2018 04:52

CodeWeek jest częścią Europejskiego Festiwalu Kodowania, w którym bierze udział 50 krajów, w tym Polska. Nasza szkoła, w związku z wdrażaną innowacją: Myślę, doświadczam, koduję realizowaną przez panie: Renatę Komurkiewicz i Anetę Liber-Dębicką, aktywnie włączyła się  do akcji i tym samym zaistniała na europejskiej mapie wydarzeń Tygodnia Kodowania: CodeWeek 2018!

Z tej okazji (od 6 do 21 października 2018) część uczniów naszej szkoły stawiała pierwsze kroki w świecie kodowania. W trakcie warsztatów, uczniowie poznawali różne sposoby kodowania offline z użyciem mat edukacyjnych, puzzli, kolorowych kubeczków, quizów i  małych robotów. Duża uniwersalność kodowania pozwoliła wprowadzić jego elementy do zajęć z zakresu edukacji matematycznej, językowej, artystycznej czy  nawet ruchowej. Wplatając kodowanie do zajęć dydaktycznych uatrakcyjniamy je i podnosimy ich efektywność. Kształtujemy również miękkie kompetencje, które niezależnie od tego, jaki zawód wybiorą w przyszłości uczniowie, pozytywnie wpływają na ich rozwój i posiadane umiejętności. 

Poprzez proste zabawy na logiczne myślenie, tworzenie tras i kodów, które musiał odczytać i pokonać Ozobot, dzieci aktywnie uczyły się podstaw programowania, rozwijając przy tym kreatywność, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i umiejętność pracy w zespole. Przygoda z Ozobotami dostarczyła im wielu radości, wzbudziła zainteresowanie i dała początek przygotowaniom do wyzwań XXI wieku.

Podczas organizowanych wydarzeń uczniom towarzyszyli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zaraźliwi Pomocnicy działający pod opieką pani Kingi Zwolenik i Kamili Cichorczyk.

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.