Żywa lekcja historii w siódemce

„Żywa lekcja historii” na stałe wpisała się do szkolnego kalendarza imprez. Uczniowie klas od czwartej do siódmej aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Tematyka dla każdego poziomu nauczania była inna. Klasy czwarte przeniosły się w czasy starożytności, by poznać dzieje starożytnych Greków. Klasy V – do średniowiecznej Polski. Uczniowie klas VI poznawali dzieje XVII – wiecznej szlachty polskiej. Zajęcia dla siódmoklasistów nawiązywały do 100 rocznicy odzyskania niepodległości i postaci Józefa Piłsudskiego.

Dnia 5 czerwca na dwóch godzinach lekcyjnych, odbyła się tradycyjnie, jak co roku „Żywa lekcja historii”, którą zorganizowała nam pani Elżbieta Rosiek. Tematem zajęć dla uczniów klas siódmych były wydarzenia z I wojny światowej, a przede wszystkim rola jaką odegrał Józef Piłsudski w walce o niepodległość. Pan Michał, który prowadził całe spotkanie był bardzo dobrze przygotowany i w ciekawy sposób prowadził zajęcia. Pokazywanie historii w sposób żartobliwy cieszyło się dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem uczniów (o czym świadczyło nasze zachowanie podczas pokazu).

Prowadzący angażował do zabawy uczniów, którzy odgrywali scenki z omawianych wydarzeń. Mogliśmy przebierać się w stroje i wczuć się w wielkie postacie historyczne takie jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski czy Ignacy Jan Paderewski. Role powyższych postaci odegrali: Albert Nowak – Marszałek Józef Piłsudski, Kacper Studencki – Roman Dmowski, Piotrek  Jeleń – Ignacy Jan Paderewski. Zagrali to po mistrzowsku i myślę, że ciężko było odróżnić chłopaków od rzeczywistych postaci!

Wszyscy bawili się znakomicie, a spektakl i sposób przeprowadzonych zajęć cieszył się dużą popularnością. Mamy nadzieje, że pan Michał odwiedzi za rok naszą szkołę a spektakl  będzie równie ciekawy, jak ten w 2018 roku.

Julia Tucznio, 7D