Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Żywa lekcja historii w siódemce

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 18 czerwiec 2018 00:31

„Żywa lekcja historii” na stałe wpisała się do szkolnego kalendarza imprez. Uczniowie klas od czwartej do siódmej aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Tematyka dla każdego poziomu nauczania była inna. Klasy czwarte przeniosły się w czasy starożytności, by poznać dzieje starożytnych Greków. Klasy V – do średniowiecznej Polski. Uczniowie klas VI poznawali dzieje XVII – wiecznej szlachty polskiej. Zajęcia dla siódmoklasistów nawiązywały do 100 rocznicy odzyskania niepodległości i postaci Józefa Piłsudskiego.

Dnia 5 czerwca na dwóch godzinach lekcyjnych, odbyła się tradycyjnie, jak co roku „Żywa lekcja historii”, którą zorganizowała nam pani Elżbieta Rosiek. Tematem zajęć dla uczniów klas siódmych były wydarzenia z I wojny światowej, a przede wszystkim rola jaką odegrał Józef Piłsudski w walce o niepodległość. Pan Michał, który prowadził całe spotkanie był bardzo dobrze przygotowany i w ciekawy sposób prowadził zajęcia. Pokazywanie historii w sposób żartobliwy cieszyło się dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem uczniów (o czym świadczyło nasze zachowanie podczas pokazu).

Prowadzący angażował do zabawy uczniów, którzy odgrywali scenki z omawianych wydarzeń. Mogliśmy przebierać się w stroje i wczuć się w wielkie postacie historyczne takie jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski czy Ignacy Jan Paderewski. Role powyższych postaci odegrali: Albert Nowak – Marszałek Józef Piłsudski, Kacper Studencki – Roman Dmowski, Piotrek  Jeleń – Ignacy Jan Paderewski. Zagrali to po mistrzowsku i myślę, że ciężko było odróżnić chłopaków od rzeczywistych postaci!

Wszyscy bawili się znakomicie, a spektakl i sposób przeprowadzonych zajęć cieszył się dużą popularnością. Mamy nadzieje, że pan Michał odwiedzi za rok naszą szkołę a spektakl  będzie równie ciekawy, jak ten w 2018 roku.

Julia Tucznio, 7D

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.