„Zielono mi…” – czyli Zielona Szkoła w Stegnie [aktualizacja]

Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Sopotu, gdzie oprowadzono nas po najdłuższym molo w Europie. Następnie udaliśmy się do Akwarium Gdyńskiego. Podziwialiśmy tam piękne morskie zwierzęta: ryby, płazy i gady pochodzące z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu.

W autokarze odbywały się również różne konkursy m.in. wiedzy o historii Polski, przyrody, informatyki (i to bez komputerów, można? Można!), a także kalambury.

Kolejnym punktem na mapie naszej wyprawy był początek (bądź koniec) Polski – Hel. Byliśmy też z wizytą w pobliskim Fokarium. Po południu odbył się rejs, gdzie mogliśmy się odprężyć przy melodiach szant.

Po ciężkim i entuzjastycznym dniu wróciliśmy do ośrodka w Stegnie.

Ola Kuzak, Gabrysia Warzecha, Natalia Orzechowska, Zuza Pociecha - wczasowiczki z VIe

We czwartek odwiedziliśmy Westerplatte, czyli miejsce gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Piękna przewodniczka Pani Klaudia opowiedziała nam wiele ciekawych faktów z tego wydarzenia. Następnie zwiedzaliśmy Gdańsk. Stara i Nowa Motława, Brama Żuraw, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna i architektura tego miasta były piękne.

Później pojechaliśmy do ogrodu zoologicznego, gdzie podziwialiśmy różne zwierzęta. Cała ta wycieczka bardzo nam się podobała.

Wieczorem odbył się turniej piłki nożnej chłopców, w którym najlepsi okazali się reprezentanci klasy VB. Dla dziewcząt, opiekunki przygotowały wybory Miss Stegny 2018. Wszystkie uczestniczki konkursu zaprezentowały się wyśmienicie.

Piątek był kolejnym dniem plażowania oraz ładowania baterii na końcówkę roku szkolnego. Wieczorem odbyła się „Dyskoteka Aloha” w stylu hawajskim.

W sobotę wczesnym rankiem grupka osób wybrała się na plażę, aby podziwiać wschód słońca. Do południa, korzystając ze słonecznej pogody nad morzem, uczniowie mogli po raz ostatni cieszyć się morską wodą, piaszczystą plażą i orzeźwiającym powietrzem przesyconym jodem. 

Wspomnienia z wyjazdu pozostaną na długo w pamięci, a przypominać o nich będzie upominek, który każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę Zielonej Szkoły 2018.

Wiktoria Salamon, Julia Martuszewska, Oliwia Cempa - wczasowiczki z Vb

Pierwszy dzień zaczął się od długiej podróży autokarem. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do pachnącego piernikami Torunia. Pierwszym punktem planu zwiedzania miasta było Żywe Muzeum Piernika. Podczas warsztatów poznaliśmy sekretną recepturę pierniczków, a następnie każdy z nas samodzielnie przygotował jednego, którego po wypieczeniu w piecu zabrał na pamiątkę.

Po warsztatach sympatyczne Panie przewodniczki zabrały nas na spacer po tym pięknym mieście. Mogliśmy podziwiać uroki m.in. Krzywej Wieży, kościoła katedralnego, ruin zamku krzyżackiego, pomnika słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Po pysznym obiedzie udaliśmy się w dalszą podróż. Późnym popołudniem dotarliśmy do Stegny i zaraz po kolacji poszliśmy przywitać się z morzem. Pomimo później pory, woda w Bałtyku była bardzo przyjemna, a zachód słońca przepiękny.

Następnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na plażę. Pogoda była wyśmienita, a woda ciepła. Na plaży każdy znalazł coś dla siebie: jedni smażyli się w słońcu, drudzy grali w piłkę, a jeszcze inni chlapali się w wodzie. Wśród nas znaleźli się również poszukiwacze bursztynów i muszelek.

Opiekunowie zorganizowali dla nas konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku. Najciekawsze dzieła zostały nagrodzone m.in. przez firmę DAKO. Wśród najciekawszych i najlepiej wykonanych prac znalazły się m.in. samochód, kot w legowisku, stadion piłkarski, syreny, żółwie, wulkan, ośmiornica i inne. Po udanej zabawie padnięci i głodni doczłapaliśmy się na obiad, a po chwili odpoczynku wróciliśmy na plażę. Gdy wchodziliśmy do wody Pan Tarko chlapał nas wszystkich wodą. Jako zemstę postanowiłyśmy wylać na niego wiaderko wody.

Wieczorem czekała na nas niespodzianka – grill. Przy tej okazji odbył się konkurs na hymn zielonej szkoły. Każda klasa przyczyniła się do powstania tej piosenki. Zabawa była przednia smile

Emilia Trojan, Oliwia Milczek, Julia Czarnecka - wczasowiczki z VIb