Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Dzielnicowy radził dzieciom jak bezpiecznie spędzić ferie

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: wtorek, 06 luty 2018 15:31

Ferie za pasem, dlatego sądeccy dzielnicowi spotkali się z uczniami w szkołach, by porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach, które należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu. Wszystko w trosce o to, aby ferie były czasem przyjemnym i przede wszystkim bezpiecznym.

Na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii, dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Pazgan rozmawiał z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu. Podczas czwartkowego (1 lutego) spotkania udział wzięło 114 dzieci, które z zaciekawieniem słuchały o przykładach aktywnego wypoczynku zimowego. Dzielnicowy uczulił dzieci na różnego rodzaju sytuacje niebezpieczne, które mogą zdarzyć się np. na stoku narciarskim czy lodowisku. Policjant omówił ponadto dekalog FIS czyli Kodeks zachowania dla narciarzy i snowboardzistów. Przypomniał m.in., że na stoku należy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności i do panujących warunków, a także zawsze zwracać uwagę na inne osoby, by nie wyrządzić im szkody.

Dzielnicowy zachęcał dzieci do udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie Dekalogu FIS pod nazwą „Stok nie jest dla bałwanów”, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pracę należy przesłać do 5 marca na adres organizatora czyli Komendy Głównej Policji.

Aby utrwalić dzieciom przekazane treści, dzielnicowy wręczył każdemu broszurki informacyjne z zasadami konkursu i „dekalogiem narciarza”.

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.