Dzielnicowy radził dzieciom jak bezpiecznie spędzić ferie

• Opublikowano: wtorek, 06 luty 2018 15:31

Ferie za pasem, dlatego sądeccy dzielnicowi spotkali się z uczniami w szkołach, by porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach, które należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu. Wszystko w trosce o to, aby ferie były czasem przyjemnym i przede wszystkim bezpiecznym.

Na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii, dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Pazgan rozmawiał z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu. Podczas czwartkowego (1 lutego) spotkania udział wzięło 114 dzieci, które z zaciekawieniem słuchały o przykładach aktywnego wypoczynku zimowego. Dzielnicowy uczulił dzieci na różnego rodzaju sytuacje niebezpieczne, które mogą zdarzyć się np. na stoku narciarskim czy lodowisku. Policjant omówił ponadto dekalog FIS czyli Kodeks zachowania dla narciarzy i snowboardzistów. Przypomniał m.in., że na stoku należy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności i do panujących warunków, a także zawsze zwracać uwagę na inne osoby, by nie wyrządzić im szkody.

Dzielnicowy zachęcał dzieci do udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie Dekalogu FIS pod nazwą „Stok nie jest dla bałwanów”, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pracę należy przesłać do 5 marca na adres organizatora czyli Komendy Głównej Policji.

Aby utrwalić dzieciom przekazane treści, dzielnicowy wręczył każdemu broszurki informacyjne z zasadami konkursu i „dekalogiem narciarza”.