Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

A wszystko… przez te kobiety!!! – mitologia w Va

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: wtorek, 28 listopad 2017 10:09

Klasa Va zakończyła przygodę z mitologią grecką w ramach lekcji języka polskiego. Wielu uczniów zaprezentowało swoim rówieśnikom dodatkowe informacje o mitach spoza programu, wzbogacając tym samym ich wiedzę humanistyczną. Poznaliśmy historię pokonania Minotaura przez Tezeusza, przebieg wojny trojańskiej, losy Odyseusza wracającego do ukochanej Penelopy przez 10 lat po zakończeniu walk Greków z Trojanami, historię miłości Orfeusza i Eurydyki. Przybliżono postać Ateny i bogini tęczy – Iris, a także narodziny Afrodyty u brzegu wyspy Cypr.

W sposób szczególny w pamięci uczniów zapisały się wydarzenia sprzed wybuchu wojny trojańskiej, zawarte w micie o jabłku niezgody. W rolę narratora, boginek: Hery(oraz Eris), Ateny i Afrodyty(oraz Heleny), a także Parysa wcielili się: Kasia Poręba, Ania Halczyńska, Daria Hamiga, Patrycja Poręba oraz Fabian Krawczyk. Autorem scenariusza jest Patrycja Poręba, która nie po raz pierwszy pokazała, że potrafi połączyć treści klasyczne z elementami współczesnymi i doskonałym, wysmakowanym poczuciem humoru. Furorę zrobił „świeżak” – jabłko niezgody, nawiązanie do programu „Rolnik szuka żony”. Nie zabrakło też ciekawych motywów muzycznych, jak fragment z „Mission: Impossible” w chwili uprowadzenie Heleny – tu należy wyróżnić kaskaderskie wyczyny Fabiana! – czy taniec „Zorba” kończący spektakl.

Uczniowie mogli zaprezentować się przed klasą Vd, w ramach zachęcenia do zgłębiania tajników mitologii.

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.