Lekcja historii inaczej

Dnia 19 kwietnia uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych brali udział w „żywej lekcja historii”. Tego typu zajęcia wpisały się już na stałe do programu. Uczniowie klas czwartych przenieśli się w czasy starożytnego Rzymu. Piątoklasiści poznali czasy panowania Mieszka I. Tematyka dla klas szóstych dotyczyła polskiej szlachty w XVII wieku. Pan Michał, który opowiadał o dawnych wydarzeniach robił to w taki sposób, że wszyscy słuchali go z ciekawością. 

„Żywa” lekcja historii była okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej dlatego, że można spotkać „prawdziwych” wojowników, dotknąć broni, a nawet ubrać się w ciężką kolczugę i poczuć na własnym ciele, że nie była ona taka lekka!!! 

Nie zabrakło również prezentacji strojów legionistów, rycerskich czy szlacheckich, a także różnego rodzaju broni. W pokazie bardzo chętnie brali udział uczniowie którzy wcielali się w role, rzymskich legionistów, niewolników, rycerzy czy szwedzkich żołnierzy. Mieli  możliwość odgrywania niektórych scen, dlatego też, gdy prowadzący wybierał osoby do przedstawienia danej scenki każdy wyrywał się bardziej niż na normalnych lekcjach.

Zagadnienia historyczne przedstawiane były w sposób humorystyczny. Każdy na chwilę poczuł klimat tamtych czasów. W ten sposób uczniowie  po raz kolejny przekonali się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.