Lubimy oglądać spektakle

• Opublikowano: czwartek, 20 styczeń 2022 15:44

Tuż przed oczekiwanymi feriami 14.01.2022 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się spektakl pod tytułem „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Uczniowie klasy 5d wraz z kilkoma koleżankami z 4a pod kierunkiem p. Małgorzaty Janisz wprowadzili nas ponownie w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia.

Reżyserię i scenografię opracowała tak jak już wspomniałem p. Małgorzata Janisz. Oprawą muzyczną zajęła się pani od muzyki - Edyta Bacia. O choreografię zadbała Nina Krawczyk i wraz z koleżankami z klasy 4a (Natalia Bonar, Joanna Czechowska, Nina Krawczyk, Lena Synowiec) zatańczyły niesamowity taniec duchów .

Cały spektakl opowiadał o przemianie  skąpego, chytrego kupca, który miał na nazwisko Scrooge. Bardzo lubił spędzać czas w samotności, nie dbał o swoich pracowników, a wręcz nimi pomiatał, gardził biednymi ludźmi - przykładem jest kancelista Bob (Jakub Kwiatkowski 5d).

Główny bohater Scrooge doskonale zagrany przez Adama Pacholarza (5d) miał jednego siostrzeńca (Jakub Kęska, 5d) i gdy nadszedł dzień 24 grudnia i ten zaprosił wuja na uroczystą kolację wigilijną, skąpiec oczywiście odmówił. W nocy, gdy Scrooge położył się spać, zjawiły się u niego duchy.

Pierwszy duch to jego zmarły przyjaciel Jakub Marley (Kalina Maciaszek,5d), drugi to duch Wigilijnej Przeszłości (Aleksandra Koszkul, 5d), trzeci - duch Tegorocznego Bożego Narodzenia (Maja Byrczek 5d), a czwarty duch to Przyszłych Wigilii (Dominik Kutyba, 5d). Każdy z duchów opowiada starcowi jego życie - jak wyglądało kiedyś, jak wygląda teraz i jak będzie wyglądało. Scrooge budzi się rano i uświadamia sobie, że jednak musi się zmienić w lepszego człowieka. Odtąd stał się lepszym, pomocnym człowiekiem.

Moim zdaniem warto również przeczytać książkę o takim samym tytule jak spektakl. Całe przedstawienie było świetne i mam nadzieję, że każdemu dało do myślenia, spowodowało, ze zastanowimy się nad tym jacy jesteśmy, co jest ważne w życiu i jakie mamy priorytety oraz fakt, że warto pomagać ludziom potrzebującym. Wszyscy grający w spektaklu stanęli na wysokości zadania - było SUPER! Dziękujemy uczniom i nauczycielom za tak ogromne zaangażowanie w przygotowaniu przedstawienia.

Warto było przyjść, popatrzeć i posłuchać. Świetna robota !!!!

Filip Janus, 5a