Tanecznym krokiem ślubujemy

• Opublikowano: niedziela, 06 listopad 2016 18:58

W miniony piątek 28 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu wraz ze swoimi wychowawczyniami: Anetą Liber-Dębicką, Elżbietą Guziec i Ewą Mróz-Kmieć przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.

O godzinie 16:00 przy dźwiękach Marsza Radeckiego wszyscy wkroczyli do sali gimnastycznej. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz koledzy ze starszych klas a także zaproszone przedszkolaki z przedszkola „Wesołe skrzaty”.

Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły program artystyczny pt. „Jak oni ślubują?”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały przygotowane układy taneczne. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego treść odczytała wychowawczyni klasy pierwszej.

Po ślubowaniu wielkim ołówkiem pasowano pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Każdy pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Ponadto dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane przez rodziców. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, przygotowano dzieciom słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na dalsze lata nauki!