Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Gracze - Podróżnicy

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: niedziela, 06 listopad 2016 18:51

18 października uczniowie klasy VI b uczestniczyli w grze miejskiej „Tropem Edmunda Ciećkiewicza i innych sądeckich artystów”.

Przez nowosądeckie Muzeum szóstoklaściści  zostali zaproszeni w podróż po sądeckich ulicach, kościołach i muzeum. Na trasie mieli do wykonania ciekawe zadania. W konkretnych punktach czekali na nich pracownicy Muzeum Okręgowego, którzy przekazywali im instrukcje do wykonania zadań.

Grę rozpoczęli od dworca PKP. Gracze zostali podzieleni na pięć grup. Pierwsze zadanie dotyczyło znajomości obrazów Ciećkiewicza. Wszyscy poradzili sobie  świetnie.
Następnie przy pomocy mapy musieli odnaleźć „Willę Marya”, gdzie mieszkał Bolesław Barbacki. Nie sprawiło trudności rozszyfrowanie alfabetem Morse’a dalszych instrukcji. Gdzie dalej trop prowadził?  - graczom  „rebus  doradził” i dotarli na Stary Cmentarz.

Po wykonaniu kolejnego zadania swoje kroki skierowali do kościoła Kazimierza. W kościele gracze mieli odnaleźć min. Rzeźbę św. Józefa dłuta sądeckiego artysty – Mieczysława Bogaczyka. Po drodze zawitali do Galerii Marii Ritter artystki zwanej „sądecką kapłanką sztuki”.
Odpowiedź na  kolejne zadanie znajdowała się w Bazylice p.w. św. Małgorzaty. I z tym poradzili sobie bez problemów. Trasa gry kończyła się w Muzeum Okręgowym, gdzie nastąpiło podsumowanie.        
Najlepsze i najszybsze okazały się drużyny w składzie:

Drużyna I: Ania Kogut, Ola Leśniak, Julia Bojanowska, Natalia Lorek;
Drużyna II: Kacper Studencki, Ala Tokarz, Klaudia Smajdor, Emilka Prokopowicz.

Wędrówce towarzyszyło wiele emocji i podwyższona adrenalina. Każdy z zespołów chciał być najlepszy i jak najszybciej wykonać zadania. Było to wspaniałe poznawanie historii własnego miasta poprzez zabawę.

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.