Klasa 6E na spektaklu „Zemsta” w MOK-u

14 lutego klasa 6E, pod opieką pani wychowawczyni Jolanty Łabudy, wybrała się do MOK-u, na spektakl pt. „Zemsta” A. Fredry, w wykonaniu teatru Cracovia. O godzinie 8:30 rozpoczęło się przedstawienie. Podczas seansu mogliśmy zobaczyć piękną scenografię, autorstwa Piotra Plesnera i Anny Kasprzyk. Kobieta była też reżyserką spektaklu. Mieliśmy okazję podziwiać epokowe kostiumy, które dodawały spektaklowi uroku.

Historia opowiadała dzieje dwóch szlachciców: Rejenta i Cześnika, którzy byli sąsiadami. Między nimi toczyła się kłótnia o naprawę muru granicznego. Historii sporu towarzyszyły także inne wątki poboczne, w tym miłosny. Nie zapominajmy, że 14 luty to przecież walentynki, czyli święto zakochanych i nie mogło tego akcentu zabraknąć podczas naszego wyjścia.

Fredro w swojej książce w humorystyczny sposób prezentował wiele narodowych przywar i zachowań. Dzięki wspaniałej grze aktorów, z przyjemnością i zaciekawieniem, oglądaliśmy dwugodzinną komedię. Wiele żartów sytuacyjnych i śmiesznych wypowiedzi aktorów rozbawiły nas do łez. 

Mamy nadzieję, że zachęciłyśmy Was do obejrzenia wspaniałej sztuki, która w zabawny, lekki sposób, pozwoli Wam poznać lekturę Aleksandra Fredry. Kontakt z żywym słowem zapewni Wam niezapomniane wrażenia!

Olga Potoczek, Zuzanna Steindel