Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Trzydniowa wycieczka do Warszawy

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: wtorek, 28 maj 2019 19:33

Dnia 13.05.2019 r. klasy 6a i 6b wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Zbiórka zaplanowana została na poniedziałek, na godzinę 5:15, więc wszyscy byli zaspani. W drodze do stolicy część osób spała, część rozmawiała i grała w gry, śmiejąc się, a inni oglądali filmy i seriale. Do Warszawy jechaliśmy około 8 godzin. Pierwszym punktem naszej wycieczki był zamek w Wilanowie, który zachwycił nas swoim pięknem i bogactwem. Potem przejechaliśmy do Alei Jerozolimskich. Spacerkiem przeszliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, tam wjechaliśmy na XXX piętro i z tej wysokości podziwialiśmy panoramę Warszawy. Około godziny 17:00 oglądaliśmy Stadion Narodowy, co szczególnie ucieszyło chłopców, choć wśród dziewczyn również znalazły się fanki piłki nożnej, z którą kojarzy się ten obiekt.

Następnego dnia zwiedzaliśmy m.in. Plac Zamkowy i Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Byliśmy także w Łazienkach Królewskich oraz na Cmentarzu Powązkowskim. Popołudnie spędziliśmy w parku trampolin, gdzie zużyliśmy resztki naszej energii.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy około 2 godziny na doświadczenia i eksperymenty, które były jednocześnie świetną zabawą. Następnie pojechaliśmy do największego w Polsce Muzeum Motoryzacji i oglądaliśmy różne samochody, nawet te z lat 20. XX w.

Wracając do Nowego Sącza wszyscy odczuwaliśmy żal, że te trzy dni tak szybko minęły. Na pewno wielu z nas z przyjemnością wróci do stolicy, bo zostało w niej jeszcze dużo do zobaczenia.

Hanna Wąsowicz, klasa VIa

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.