MotoMikołaje – Mikołaje na Motocyklach

• Kategoria: Szkolny Klub Wolontariatu
  • Opublikowano: niedziela, 25 listopad 2018 18:05

Szkolny Klub Wolontariatu „Zaraźliwi Pomocnicy” przyłącza się do akcji MotoMikołaje – Mikołaje na Motocyklach. Jest to coroczna akcja zainicjowana na Sądecczyźnie przez motosacz.pl – motocyklistów z Nowego Sącza i okolic, mająca na celu wspomóc najbardziej potrzebujących w regionie.

Raz w roku ściągamy skóry i kombinezony, przywdziewamy szaty Mikołajów, elfów, skrzatów i wyjeżdżamy na motocyklach w teren aby obdarować tych najgrzeczniejszych;-) świątecznymi podarunkami – mówi Tomasz Tokarz z motosacz.pl  – Akcja polega na zbieraniu darów, zabawek i słodyczy i dostarczeniu paczek na motocyklach właśnie do tych, którzy na Mikołaja nie mogą liczyć. Co roku odwiedzamy najbiedniejsze dzieciaki, szpitale, hospicja, rodziny zastępcze, domy dziecka, domy pomocy społecznej itp. aby choć na chwilę wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków, osób chorych i tych o których bardzo często zapominamy. Dzięki sponsorom mamy taką możliwość. Rozdajemy kilkaset paczek rocznie, a przygotowywania do akcji trwają cały rok. Wszystkim, którzy włączają się do naszej akcji dziękujemy z całego serca w imieniu swoim i obdarowanych.”

W dniach 26-30 listopada w naszej szkole odbędzie się zbiórka słodyczy i (nowych) pluszaków, które można oddawać codziennie na długich przerwach o 12:15 oraz 13:15 do Pani Kasi Janus. Dary trafią w tym roku szczególnie do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, szczególnie z klas integracyjnych na terenie Nowego Sącza.

Kolejny raz wspólnie robimy dobro!

Zapraszamy do wsparcia akcji!

Opiekunowie SKW „Zaraźliwi Pomocnicy”
Kamila Cichorczyk oraz p. Kinga Zwolenik