„Zaraźliwi Pomocnicy” przyłączyli się do Akcji KILO

• Kategoria: Szkolny Klub Wolontariatu
  • Opublikowano: środa, 13 grudzień 2017 19:13

Dnia 9 grudnia 2017 roku wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Zaraźliwi Pomocnicy” przyłączyli się do Akcji KILO, organizowanej przez Parafialny Oddział Caritas przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

W sklepach na terenie Nowego Sącza zostały przeprowadzone zbiórki żywności dla najuboższych rodzin. Wolontariusze z naszej szkoły mieli za zadanie segregowanie i liczenie dostarczonych produktów, a starsi wolontariusze z klas 7 i gimnazjalnych rozdawali ulotki w sklepach i zbierali daną przez ludzi żywność. Wolontariusze spisali się świetnie, a po ich ciężkiej pracy zostali nagrodzeni poczęstunkiem.

Piszą o nas w prasie! Zapraszamy do lektury: http://www.rdn.pl/religia/dziesiatki-wolontariuszy-angazuje-sie-akcje-kilo

Wolontariusze biorący udział w akcji:

• Julia Czarnecka 6B
  • Karolina Górka 6D
  • Karolina Łukasik 6B
  • Wiktoria Turek 6B
  • Wiktoria Tobiasz 6A
  • Monika Mentel 6B
  • Oliwia Mliczek 6B
  • Wiktor Staszak 6B
  • Agnieszka Wątroba 6E
  • Julia Tokarz 7E
  • Kasia Kaszyk 7C
  • Jakub Raźny 7C

Opiekę w czasie wyjścia pełniła Pani Kamila Cichorczyk - opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu „Zaraźliwi Pomocnicy”. Nad pracą wolontarystyczną starszych wolontariuszy czuwała Pani Kinga Zwolenik.

Karolina Górka 6D