Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Spotkanie z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej

  • Kategoria: Szkolny Klub Wolontariatu
  • Opublikowano: środa, 13 grudzień 2017 19:00

Okres przedświąteczny to czas, w którym szczególnie pragniemy znaleźć się blisko osób potrzebujących. Szkolny Klub Wolontariatu „Zaraźliwi Pomocnicy” połączył siły z grupą realizującą projekt „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba… – w myśl Brata Alberta Chmielowskiego”, aby wspólnie spotkać się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Podczas, gdy uczennice klasy Ve pod okiem pani Joanny Długosz przygotowywały program artystyczny, wolontariusze podjęli się pieczenia pierniczków, które miały stać się świątecznymi prezentami. „Zaraźliwi Pomocnicy” mogli podczas tego zadania liczyć na pomoc nie tylko ze strony swojej opiekunki pani Kamili Cichorczyk, ale także wsparła ich pani Ania Ziobrowska, która udowodniła wszystkim, że wolontariat nie zna żadnych granic.

Upieczone pierniczki zapakowane zostały przez grupę wolontariuszy z klas gimnazjalnych pod czujnym okiem pani Kingi Zwolenik.

Gdy już wszystko było gotowe – 29 listopada – pełni energii i dobrego humoru wyruszyliśmy do Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu.  Na miejscu zostaliśmy ciepło przywitani przez panią kierownik i sporą grupę podopiecznych, którzy z zaciekawieniem uczestniczyli w krótkim przedstawieniu oraz radośnie włączyli się w śpiew kolęd i pastorałek. Wiele ciepłych słów padło podczas wręczania piernikowych prezentów, które już na pierwszy rzut oka posmakowały wszystkim zebranym.

Na koniec spotkania mogliśmy porozmawiać o pracy w Domu Pomocy Społecznej i zadać wszystkie nurtujące nas pytania o funkcjonowanie ośrodka, trudności i radości płynące z pracy w takim miejscu. W naszych sercach utrwaliły się słowa, że ta praca jest zawsze służbą drugiemu człowiekowi.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostaną w naszej pamięci i z pewnością zaowocują dalszą współpracą i kolejnymi spotkaniami.

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.