Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 03.10.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Zaprogramowali sobie awans

  • Kategoria: Olimpiady i konkursy
  • Opublikowano: środa, 28 marzec 2018 18:56

Za nami rozgrywki szkolnego etapu „Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2018”. W potyczkach z czarodziejem Baltiem zmagało się 32 uczniów klas 4-7 (nominowanych spośród 71 zgłoszonych w I etapie domowym). Uczniowie w ciągu 60 minut mieli do zaprogramowania 8 zadań. 

Baltie - a kto (co) to?
Programy SGP Baltie (Baltie 2, Baltie 3, Baltie 4 C#) to narzędzia do nauki programowania. Baltie to pierwszy, całkowicie graficzny język programowania, w którym program tworzy się, przeciągając ikony. SGP Baltie zawiera polecenia dla animacji, multimediów, pętle, podejmowania decyzji, operatory logiczne, polecenia dla myszy, polecenia z klawiatury, polecenia do pracy z katalogami i plikami, funkcji, matematyczne. Przyjazne środowisko sprawia, że z Baltim mogą pracować nawet zupełnie małe dzieci, a możliwości funkcjonalne tworzą z niego narzędzie nawet dla całkiem zaawansowanych programistów.

Nauka programowania rozwija kreatywne myślenie, doskonali umiejętności analityczne, sprzyja rozwojowi intelektualnemu. Uczniowie pisząc programy - przede wszystkim dobrze się bawią, pracując w grupie - rozwijają kompetencje społeczne; ze względu na łatwość osiągnięcia w tej dziedzinie sukcesu - zwiększają poczucie własnej wartości. Nauka programowania pozwala dzieciom odnaleźć się w świecie nowoczesnych technologii, uczy kreatywnego rozwiązywania problemów.

Po podliczeniu poprawnie rozwiązanych zadań, do etapu powiatowego awans uzyskało dziewięciu uczniów: Kamil Bajdel, Antoni Chwastek, Zuzanna Gach, Wiktor Gucwa, Bartosz Mółka, Bartosz Turczyński (wszyscy z klasy 6a), Jakub Smąd (kl. 6d), Maciej Wąsowicz (kl. 6e) oraz Cezary Rosiński (kl. 7b). Brawa i pochwały należą się jednak wszystkim, którzy próbowali zmierzyć się z zadaniami w etapie domowym czy szkolnym.

Do konkursu uczniów przygotowali pani Anna Kmiecik i pan Paweł Tarko.

Kolejne zawody już 6 kwietnia (piątek) w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

Paweł Tarko

Dostępna szkoła

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.