Wykaz konkursów plastycznych

• Opublikowano: czwartek, 01 marzec 2018 18:11

Zapraszamy uczniów Siódemki do udziału w konkursach plastycznych:

1. „Moja Przygoda w Muzeum”. Zainteresowani historią i tradycjami naszego regionu uczniowie mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie plastycznym. Warunkiem udziału w konkursie jest: poznanie zbiorów Muzeum Okręgowego, wykonanie jednej pracy plastycznej związanej tematycznie z wybranym eksponatem.
  • Technika: dowolna (technika malarska, rysunek, techniki graficzne, rzeźba, płaskorzeźba)
  • Format: nie mniejszy niż  A4 i nie większy niż A1, rzeźba czy płaskorzeźba nie większe niż 50/30/30 cm
  • Termin: prace należy składać do dnia 5 maja 2018r.
  1.  „Wiara w moim mieście”. To konkurs plastyczny i fotograficzny. Celem jest ukazanie form religijności w naszym regionie.
  • Kategoria plastyczna – dla uczniów klas III – V
  • Kategoria fotograficzna – dla uczniów klas VI – VII
  • Temat: miejsca, ludzie i wydarzenia związane z religijnością regionu.
  • Format: prace plastyczne – format A3, prace fotograficzne – maksymalnie 3 zdjęcia, rozmiar zdjęć 10/15 do 30/45
  • Technika: dowolna , z wyłączeniem malarstwa na szkle i rzeżby
  • Termin: prace należy składać do dnia 8 maja 2018 r.
  1.  „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka”. To konkurs plastyczny dla uczniów zainteresowanych osobą oraz pontyfikatem Ojca Świętego.Konkurs organizowany w dwóch kategoriach: dla klas I – III, dla klas IV – VII.
  • Format: samodzielnie wykonana praca formatu A4 lub mniejsza
  • Technika: dowolna , bez używania materiałów sypkich i plasteliny
  • Termin: prace należy składać do 12 marca 2018 r.
  1.  „Woda na wesoło, czyli tradycje śmigusa-dyngusa”. Konkurs plastyczny organizowany przez „Sądeckie Wodociągi”, którego celem jest propagowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci. Motywem przewodnim prac powinny być tradycje związane z wodą, ze szczególnym uwzględnieniem śmigusa – dyngusa. Konkurs organizowany w dwóch kategoriach: dla uczniów klas I – III, dla uczniów klas IV – VII.
  • Format: prace w formacie A2
  • Technika: dowolna
  • Termin: prace należy składać do 10 kwietnia 2018 r.
  1.  „Ogród piękna dobra i radości – mieszkańcy ogrodów”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań , kształtowanie wyobraźni i kreatywności w twórczych działaniach.
  • Technika: dowolna (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, ceramika,  formy płaskie i przestrzenne)
  • Format: dowolny
  • Termin: prace należy składać do 16 kwietnia 2018 r.

Wszystkie prace przekazujemy w wyznaczonym terminie do nauczycieli plastyki lub techniki / klasy IV – VII/, a klasy młodsze składają prace do swoich wychowawców.