XXI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zakończył pierwsze półrocze roku szkolnego

• Opublikowano: sobota, 28 styczeń 2023 10:58

W piątek 27 stycznia br. w sali św. Ignacego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” zorganizowany przez ZSP nr 5. Poprowadzili go uczniowie: Oliwia Matras i Jakub Bochenek.

Wzięło w nim udział 105 uczestników z 10 szkół podstawowych z terenu Nowego Sącza. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Każdy z nich prezentował kolędę i pastorałkę. Jury w składzie: p. mgr Joanna Chowaniec, p. Angelika Galara i p. Klaudia Oleksy miało niełatwe zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wysoki.

Nagrody otrzymali:

SOLIŚCI:

1. m-ce: Gabriela Bacia – Montessori Zespół Szkół Społecznych SPLOT, Iga Adamczyk – ZSP nr 8
  2. m-ce: Julia Stanek – ZSP nr 5
  3. m-ce: Małgorzata Klimek – ZSP nr 9
    wyróżnienie: Wiktoria Dąbrowska – SP nr 2

ZESPÓŁ:

1. m-ce: SIÓDEMECZKA – ZSP nr 5
  2. m-ce: PIĘCIOLINIA – SP nr 9
  3. m-ce: SP nr 2

Głównym fundatorem nagród był Urząd Miasta Nowego Sącza oraz sponsorzy: Rada Rodziców przy ZSP nr 5, firma Fakro, Studio Fotograficzne MIGAFFKA, Koło Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy.

Nad organizacją konkursu czuwały panie: mgr Edyta Bacia i mgr Jolanta Łabuda.

(JŁ)