Stypendium Fundacji Efekt Motyla

• Kategoria: Rodzice
  • Opublikowano: środa, 19 czerwiec 2019 15:56

Działając w imieniu Fundacji Efekt Motyla poniżej załączamy informacje o naborze do stypendium Fundacji Efekt Motyla w roku szkolnym 2019/20. Program stypendialny jest prowadzony od 2008 roku.

Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczniów z terenów wiejskich z całej Polski, zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego. Dodatkowo dla Stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny do Warszawy w październiku 2019 r. połączony z warsztatami rozwojowymi.

Warunki formalne do złożenia wniosku:

• zamieszkanie na terenie wiejskim;
  • status ucznia VII-VIII klasy szkoły podstawowej / gimnazjum / liceum i technikum w roku szkolnym 2018/19;
  • wysoka średnia ocen oraz wyróżniające się osiągnięcia ucznia;
  • trudna sytuacja materialna w rodzinie;
  • złożenie poprawnie wypełnionego wniosku i skanu świadectwa szkolnego za rok szkolny 2018/19 w terminie 1-15 lipca 2019 r.

Poniżej załączamy informację o stypendium oraz wniosek stypendialny: